The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: c08mk »

"Lost World" i "Cursed Idol" to te lepsze promki. "Creature" trochę mniej wnosi do gry. Percy to karta wyłącznie dla grafiki, do mechaniki nic nie wnosi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 115 times
Been thanked: 131 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: maciejo »

c08mk pisze: 20 wrz 2019, 18:38 "Lost World" i "Cursed Idol" to te lepsze promki. "Creature" trochę mniej wnosi do gry. Percy to karta wyłącznie dla grafiki, do mechaniki nic nie wnosi.
W pełni się zgadzam,dodam tylko że te dwa pierwsze ułatwiają grę.
Eh niedalej jak tydzień temu zamówiłem Lost World i Idola z BGG za 17 dolców :evil:
Nie mogliście wcześniej napisać o tym dodatku.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: stary gracz »

Odebrałem dzisiaj dodatek Fontanna Młodości i mile jestem zaskoczony wykonaniem. Karty mają taki sam rozmiar co w podstawce PL (nie 1mm za duże jak w wersji angielskiej).
Jeśli chodzi o kolorystykę rewersów też jest bardzo dobrze, różnice są minimalne w niektórych kartach ale w podstawce też nie wszystkie miały ten sam odcień.

Do zobaczenia w dżungli.
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: dannte »

Potwierdzam, że nie ma problemu z kolorem tyłów kart z dodatku, ale drobne różnice są (możliwe, że tak samo zauważalne jak kilka postów wyżej).

Jeśli chodzi o rozmiar kart, to są krótsze o 0,5 albo 1mm, więc różnica powielona z edycji angielskiej - karty zamawiałem bezpośrednio ze sklepu All-In-Games. Nie wiem czy kolega wyżej nie przyjrzał się kartom dokładnie, czy po prostu istnieją egzemplarze z inaczej wyciętymi kartami?
Mnie to nie przeszkadza w żaden sposób, testowałem grę w trybie solo i ani razu nie miało dla mnie znaczenia czy tył jakiejś karty był w innym kolorze, nie wiem czy w jakiś sposób będzie to przeszkadzać w grze wieloosobowej, ale nie sądzę. Rozmiar kart troszkę utrudnia tasowanie, ale nie ma to jakiegoś znacznego wpływu na rozgrywkę.

Muszę przyznać, że dodatki wprowadzają bardzo dużo różnorodnych decyzji i możliwości. Grałem ze wszystkimi naraz i obawiałem się, że gra będzie zbyt losowa - z powodu zbyt dużego rozstrzelenia efektów kart i możliwego skupienia wszystkich negatywnych na górze talii, ale na szczęście nic takiego się nie stało, a wcale nie odczułem, że gram znacznie większą talią (nie wydawała się rozdmuchana). Polecam :)

Tak na marginesie, to dodatek zawiera 4 rozszerzenia:
- Fontanna Młodości (12 kart przygód)
- Bestia (bestia i 6 kart przygód)
- Góra (10 kart ekspedycji)
- Nowi Przyjaciele (3 nowe karty postaci)
Do tego promki:
- Zaginiony Świat (3 karty przygód)
- Przeklęty Bożek (3 karty przygód)
- Postać Percy'ego (1 karta postaci)

Zastanawia mnie tylko czemu od razu nie spolszczono rozszerzenia "Creature"? Ciekawe czy jest w planach?
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: adman »

Orientuje się ktoś, czy można gdzieś jeszcze dostać dodatek do 'Zaginionej Ekspedycji', czyli 'Fontannę Młodości', ale z dodatkowym zestawem kart promo, które były dodawane wcześciej?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: dwaduzepe »

adman pisze: 17 cze 2021, 13:14 Orientuje się ktoś, czy można gdzieś jeszcze dostać dodatek do 'Zaginionej Ekspedycji', czyli 'Fontannę Młodości', ale z dodatkowym zestawem kart promo, które były dodawane wcześciej?
Jak ja kupowalem w aleplanszowki ostatnio to dostalem te karty promo, mimo ze nie bylo to napisane nigdzie przy zakupie.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: anitroche »

Zapraszam na rozgrywkę solo w Zaginioną Ekspedycję z dodatkiem Fontanna Młodości. Jak ktoś dobrze zauważył w wątku "Ostatnio kupiłem bo...", jest teraz dobra promka na ten dodatek (9,99 zł w aleplanszówkach), więc może ktoś się skusi ;).

Link do rozgrywki: https://youtu.be/E7amdFxiySA
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
K@mil
Posty: 313
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: K@mil »

anitroche pisze: 08 cze 2022, 13:04 dodatkiem Fontanna Młodości. Jak ktoś dobrze zauważył w wątku "Ostatnio kupiłem bo...", jest teraz dobra promka na ten dodatek (9,99 zł w aleplanszówkach), więc może ktoś się skusi ;).
Teraz już można w Ale... nabyć dodatek Fontanna Młodości w cenie 5,95 zł :wink:
Warto rozejrzeć się za anglojęzyczną podstawką i można sobie tanio za niecałe 100zł skompletować całość. Ja tak zrobiłem.
Gra jest godna polecenia.
K@mil
Posty: 313
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: K@mil »

skibo pisze: 05 maja 2024, 15:53 Swojego czasu dorwałem za pare groszy 4 promki (10kart) :) , po pewnym czasie dobrze urozmaicają grę
Obrazek
Gdzie dorwałeś promkę "The Creature"?
Ciekawe, czy jest jeszcze do zdobycia...
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 20 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: skibo »

Spoiler:
Jakiś czas temu ktoś na olx sprzedał za 20zl 🤩 btw razem z promką do Instanbul Big box - Pegasus

Obrazek


W tamtym roku na ebayu The Creature widziałem za 80zl plus wysyłka ze stanów cos ok 100 zł 😉 także ten…
Ostatnio zmieniony 05 maja 2024, 20:41 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
K@mil
Posty: 313
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: K@mil »

skibo pisze: 05 maja 2024, 20:37 Jakiś czas temu ktoś na olx sprzedał za 20zl 🤩
W tamtym roku na ebayu The Creature widziałem za 80zl plus wysyłka ze stanów cos ok 100 zł 😉 także ten…
Same te trzy karty to max 15zł powinny kosztować, 80zł to już strzyżenie baranów tępą maszynką na żywca :wink:
ODPOWIEDZ