Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 412
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 606 times
Been thanked: 401 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Dodatek Nucleum: Australia - bo ten dodatek to ostatnia szansa dla tej gry czy pozostanie w kolekcji czy nie ;) Na oryginalnej mapie na 2 graczy jest za luźno, mapa z dodatku wygląda na ciaśniejszą. Z jednej strony szkoda mi tej gry, bo mechanizm zagrywania kafli z akcjami jest świetny, ale z drugiej brakuje mi interakcji między graczami...
tommyray
Posty: 1319
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tommyray »

Kończę C2 ATO więc potrzebuję czegoś na odpoczynek, na przykład...:

Włoski erpeg dziejący sie w Cesarstwie Rzymskim, które nie upadło czyli
Lex Arcana - Encyclopaedia Arcana,
Lex Arcana - Core Rulebook,
Lex Arcana - Britannia
To będzie mój powrót do erpegowania z innymi, przegenialny setting, piękne wydanie, ogrom materiałów historycznych (!) z których tylko czerpać. No i Brytania...

Jeżeli Britannia to i płynne przejście do kolejnego erpega, tym razem arturiański anturaż, rzecz o pięknej nazwie Siege Perilous*. Solo rozgrywane z pomocą kart tarota.

*Za Wiki:
"In Arthurian legend, the Siege Perilous (Welsh: Gwarchae Peryglus, also known as The Perilous Seat, Welsh: Sedd Peryglus) is a vacant seat at the Round Table reserved by Merlin for the knight who would one day be successful in the quest for the Holy Grail."

Dodatkowe solo rpg Ker Nethalas od weterana projektowania takich gier czyli od Alejo Torresa, zwanego Alex T. (autora Disciples of Bone and Shadow).
Roguelike w nieskończonych nekropoliach. Zmiksujcie dowolnego Rogue w nekropoliach i dajcie tam echo dukajowej Córki Łupieżcy i macie setting Ker Nethalas.

Zaraz po tym jeżeli przywołany Dukaj, to SF i znowu solo rpg: Across a Thousand Dead Worlds. Tu mamy znowu Alexa T. i jego settingowe wycieczki w ciekawe krainy - tu mamy zgejmifikowany "Gateway" Frederika Pohla. Kto zna ten wie co to za idea. Mamy bazę artefakt po obcych, i zadokowanych nań tysiące małych, kilku osobowych statków o zafiksowanych parametrach docelowych. Jesteś śmiałkiem który stawia na szali swoje życie i leci tym bolidem gdzieś w otchłań kosmosu. I może wrócisz.

No i wreszcie coś planszowkowego:
Upgrade Pack do Isofarian Guards. Może to mnie przekona do ogrania tego Behemota.

Mały KSek roll & writer też wpadł:
Legend of Hexdom - a Print and Play roguelike adventure! by Papermage Games



Czyli eksploracja, walki i levelowanie na stronie A4. Parę świetnych pomysłów, które kradnę do swoich solo erpegow.

Słowem erpegowanie pod różnymi postaciami.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Iron Maiden pack 3. Był w dobrych pieniądzach. Teraz mam komplecik packów. Zawsze to wincyj do Zombicide i MD2.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2024, 20:49 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3502
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

psia.kostka pisze: 08 mar 2024, 13:33 wplacilem troche sianka obcemu czlowiekowi w Holandii (ryzyk-fizyk), ale juz mam powiadomienia od DPD o nadaniu paczek, wiec zdaje sie, ze zakupilem 30kg Heroes of Normandie :twisted:
Okazuje sie, ze 30kg HoN to ciut za malo (dla psiej.kostki)...
Zakupilem wiec z RFN porownywalnych rozmiarow bundle. Trzy pierwsze kampanie KS, z wszystkimi promkami, folia. :twisted:

A potem jeszcze znalazl sie zestaw HoN V2 z Solo Mode Eng, znow folia, znow z Netherlandow. A jako ze "obcy czlowiek" stal sie zaufanym czlowiekiem, to wyslalem mu ponownie pieniadze paypalem, aby zrobil przelew lokalny, bo nowy sprzedawca nie ma revo/paypal :D

Gry, zakupy, przyjaznie, networking! Globalna wioska Europa :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Na jakiej drukarce drukujesz banknoty? :mrgreen: Myślałem, że to Yuri nie bierze jeńców przy zakupach, ale tu widzę poziom Master of Universe. Chapeau Bas.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3502
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Magia (i przeklenstwo) pieniadza cyfrowego, to ze nie trzeba go drukowac ;P

HoN to gra dla normikow, same zetony i kafle z grubej tektury. Dlatego przeliczam ją na kilogramy (szczegolnie, gdy elementem tej zabawy jest cennik DPD...) Figurkowce w stylu SoB to jednak wiekszy kaliber.

Zbieram natomiast hurtowo troche roznych francuskich wydan dodatkow z philiberta (zetony sa uniwersalne, po angielsku), wiec jest ryzyko, ze stane sie ambasadorem/propagatorem gry w kraju :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 857 times
Been thanked: 204 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

U mnie ostatnio wpadło:
Astra - była na radarze, a z drugiej ręki udało się chwycić z super ceną
Turbo - prezent urodzinowy, tez było na radarze,
Kapitan Flip - prezent urodzinowy od zony, mimo ogromnych ilości rozgrywek na BGA, to na żywo również sprawia dużo frajdy.
Odjechanie jednorożce - prezent urodzinowy
Wicehrabiowie - oba dodatki - ostatnio odkurzony tytuł, wpadło kilka rozgrywek i siadło, więc czemu by nie wejść w dodatki
Zestaw speedpaint most wanted - troche czasu juz o tym myslalem, a majowa promka w planszostrefie ostatecznie skusiła
mydlo do pedzli - dorzucone przy okazji, zobaczyc czy warto
Insert do Podwodnych miast z dodatkiem - chce miec wszystko w jednym pudle
Azul Ogrody Królowej - po grze w planszowym pubie żonie siadło bardzo. Czuć, że to taki azul bardziej dla gamerów, niż do familijnego granka.
Klub Utracjuszy - z mathandlu
Terraformacja Marsa Gra kościana - długo szukałem w dobrej cenie i finalnie wymiana z mathandlu wpadła. Kilka rozgrywek za mną, nie żałuje. :)

edit:
Architekci 7 cudów świata medale w końcu dojrzałem do zakupu i nawet nie drażni to kilku cm uniesione wieko
Ostatnio zmieniony 09 maja 2024, 19:03 przez JollyRoger90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Tak żeś mnie podkręcił tym kartonem i Normandią, że sobie nabyłem Atlantikwall do D day Dice. Teraz już będzie zacny komplecik dodatków. Będzie można zagrać Hansem i kosić aliantów z MG. :twisted:
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Tiletum postanowiłem sam sprawdzić ta grę, a przy używce z insetrem że sklejki za 159 nie mogłem przejść obojętnie 😄
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Pagan - chciałem kupić od razu po premierze ale stwierdziłem, że poczekam trochę i zobaczę czy dalej chcę to mieć. A, że zaczęło szybko znikać ze sklepów to... No i powiem, że siadła nam ta gierka rewelacyjnie. Po kilku partiach dokupiłem jeszcze Przodków. Jedna z lepszych ostatnio nowości w jakie dane mi było zagrać :)
Wielce Imponujące Budowle - bo zagraliśmy ze znajomymi, a pewne było, że jak moja żona w to zagra to trzeba będzie kupić. Tutaj trochę mniejszy zachwyt, bo mnie te tetrisy jakoś nie bawią, ale grania nie odmówię :)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2024, 19:16 przez czarny kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
samuraj1369
Posty: 440
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Circadians: Ład Chaosu + Heroldowie - trafiła się dobra oferta, to wpadło. Wcześniej było już na celowniku po filmiku Gandalfa i Barolka.
Pompex
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pompex »

Ostoja Brakowało mi jakieś gry abstrakcyjnej w kolekcji i myślę, że z żona będzie chciała w grać ze mną. Myślem też o innych grach takich jak Kaskadia, Calico czy Azul. Ale w końcu padło na Oataje, mam nadzieję że była to dobra decyzja. Gra jest najnowsza i może autor gry pograł w inne abstrakty i wziął z nich to co najlepsze i połączył w Ostoje
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5267
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Gwiezdna Flota- Bo swoją kopię oddałem bratu, a gra jest tak dobra że muszę ją mieć u siebie.

Tainted Grail- bo chcę spróbowac gry ze stajni Awaken Realms. A że można to rozegrać solo to mam zamiar sprawdzić.

Tidal Blades- Rety ta gra jest tak ładna że jak zobaczyłem zapowiedź Galakty to chciałem bardzo ją mieć....jak zobaczyłem cenę to emocje opadły, a że była promka niedawno za dobre pieniądze to wziąłem.
Kal-El83
Posty: 1145
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 241 times
Been thanked: 129 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Biały zamek bo zastanawiałem się czy „łańcuchowanie” akcji spodoba mi się tak bardzo, jak mi się wydawało … i siadło :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 610
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 156 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Muleq »

Dracula Bo w latach 90 tych byłem zachwycony Wampirem, bo Dracula był jedną z pierwszych gier, które sobie kupiłem, zaraz po Grze o Tron ale potem oddałem koledze bo też mu się spodobał, bo jest to jedyna gra, w którą moja żona powiedziała że może ze mną zagrać, bo ma niesamowity klimat żywcem wyjęty z filmu F.F. Coppoli, który jest genialną ekranizacją książki Brama Stokera, bo jest to świetna gra do piwka na zamknięcie wieczoru planszówkowego.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 412
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 606 times
Been thanked: 401 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Inventions: Ewolucja Idei - bo miałam do zużycia bon na allegro i nie znalazłam niczego co bym faktycznie chciała kupić na teraz, a Inventions miało być planowo kupione dopiero w sierpniu. Jestem mega ciekawa tej gry, a raczej tych kombosików :mrgreen:
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 258
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 15 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Wiedźmin: Stary Świat - żeby nie było: nadal uważam że jako gra stricte przygodowa jest słaba. Ale szukam akurat jakiegoś wyścigu z zacięciem okołoprzygodowym do piwka albo żeby syn się wkręcał a trafiłem w dobrej cenie używkę.

Dragon's Ordeal - latorośl zaraz będzie mieć pierwsze wakacje więc chcę dać mu trochę tej zajawki lat 90-tych gdy królowała na polskich stołach Magia i Miecz. Ta ma jakieś chore ceny aktualnie a w DO mamy tą samą ideę która mnie kosztowała 70 zł.

Stretch Goals z Fortecą do Heroes 3 - tak trochę od d... strony bo najpierw kupiłem dodatek ale poczekam sobie na wydanie podstawki w retailu a nie chcę wydawać tysiaka na zestaw ze wspieraczki z figurkami które nie są mi potrzebne

Metalowe monety do Łowców AD 1492 - otworzył się Late Pledge więc dobrałem bo fajne
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 497
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 952 times
Been thanked: 215 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Poochacz pisze: 12 maja 2024, 10:17 Metalowe monety do Łowców AD 1492 - otworzył się Late Pledge więc dobrałem bo fajne
Również dołączyłem te monety do swojego pledga, wyglądają świetnie, zwłaszcza pod kątem grubości.
ODPOWIEDZ