The Lost Expedition - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

The Lost Expedition - pytania o zasady

Post autor: lesar »

W wariancie head-to-head po zagraniu przez każdego z graczy 3 kart, do dwóch ścieżek i wyborze np. przez lidera jednej ze ścieżek od razu je rozpatruje w fazie poranka? Jeżeli tak to po rozpatrzeniu usuwam karty, czy one zostają? A moze dopiero rozpatruje ścieżki jak już wszystkie 6 kart każdy z graczy wyłoży tylko w fazie wieczornej?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: Acownik »

Do czego używa się pionków/meepli? Mam w pudełku 2 żółte i 2 zielone. Gdy gramy solo - używamy jednego, prawda? Gdy gramy co-op - też. W wariancie head-to-head każdy z graczy ma pewnie po jednym. To w jakim celu są dwa pozostałe?
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: stary gracz »

Powinny być dwa: jeden żółty, jeden zielony.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: Acownik »

Widocznie wydawca się pomylił i dam mi dwa nadmiarowe w takim razie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 115 times
Been thanked: 131 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: maciejo »

Mam pytanie w kwestii zasad dodatku Góra.
Czy jeśli w trakcie rozpatrywania Szlaku ( jednej rundy np: poranek) uda mi się przejść (odsłonić) kilka fragmentów Drogi to czy muszę się zastosować do wszystkich poleceń na tychże odkrytych kartach ?
Czy tylko stosuję się do znaczka na karcie Drogi na którym zakończyłem aktualną rundę przed rozpoczęciem kolejnej ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: dannte »

Wszystkie niepisemne efekty rozpatrujesz tylko na początku tury, przed rozpatrzeniem pierwszej karty ekspedycji. Symbole na kartach, przez które przechodzisz są ignorowane.
Dlatego musisz odpowiednio "manewrować" postępem, żeby jak najczęściej omijać w jednej kolejce te słabe karty i nie schodzić z tych dobrych.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 20 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: skibo »

K@mil pisze: 30 kwie 2024, 21:22
anitroche pisze: 08 cze 2022, 13:04 dodatkiem Fontanna Młodości. Jak ktoś dobrze zauważył w wątku "Ostatnio kupiłem bo...", jest teraz dobra promka na ten dodatek (9,99 zł w aleplanszówkach), więc może ktoś się skusi ;).
Teraz już można w Ale... nabyć dodatek Fontanna Młodości w cenie 5,95 zł :wink:
Warto rozejrzeć się za anglojęzyczną podstawką i można sobie tanio za niecałe 100zł skompletować całość. Ja tak zrobiłem.
Gra jest godna polecenia.
Fontannę mialem już wcześniej , ale jeszcze nie grana :)
Swojego czasu dorwałem za pare groszy 4 promki (10kart) :) , po pewnym czasie dobrze urozmaicają grę

Obrazek

Ps. Mam małe pytanko.W podstawkę gram juz jakiś czas , ale rzuciła mi się jedna rzecz po obejrzeniu kilku filmików na YT odnośnie kolejności zadań .

Czy jeśli na karcie mam pole żółte i niebieskie lub żółte i czerwone , to rozważam po kolei od góry do dołu czyli najważniejsze żółte później czerwone i na końcu opcjonalnie niebieskie ?

Pytanie dotyczy tego iż np jestem na przedostatnim 8 polu do wejścia do El Dorado, na polu żółtym muszę np stracić życie ostatniego poszukiwacza co kończy grę, ale na polu np niebieskim mam opcje iż Np jak stracę obozowisko mogę się poruszyć dalej.

Mogę najpierw użyć niebieskiego pola co daje wygraną?

W instrukcji jest tylko zasada ze pola żółte i czerwone muszę wykonać . Ale o kolejności które pierwsze nie ma zdania - chyba że jestem ślepy ( wg jakiegoś filmu mogę niby wybrać kolejność )
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: anitroche »

skibo pisze: 05 maja 2024, 15:53
Mogę najpierw użyć niebieskiego pola co daje wygraną?

W instrukcji jest tylko zasada ze pola żółte i czerwone muszę wykonać . Ale o kolejności które pierwsze nie ma zdania - chyba że jestem ślepy ( wg jakiegoś filmu mogę niby wybrać kolejność )
Dobre pytanie.

Na stronie 4 instrukcji jest napisane zaraz nad ramką wyjaśniającą, o co chodzi w kolorach akcji, że trzeba je rozpatrywać w kolejności: najpierw żółte, potem czerwone i na końcu niebieskie.

Szczerze mówiąc dawno już nie grałam i nie pamiętam, czy stosowałam się do tej zasady, ale teraz po twoim wpisie, to już będę na pewno pamiętać, żeby zachować odpowiednią kolejność :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ