Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Gambit pisze: 15 cze 2020, 23:08 To ja może zostawię tu swoje trzy grosze o Clank Legacy! :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Gambit, obejrzałam Twoją recenzję (część bez spoilerów) i się nie zgadzam. Jestem po 6 rozgrywkach i jestem zachwycona. Może różnica polega na tym, że my gramy mocno kooperacynie, czyli robimy wszystkie zadania, wspólnie podejmujemy decyzję, dzielimy się na początku kto gdzie idzie i co zgarnia, no i czekamy na siebie. Były 2 gry, gdzie na jedną osobę czekaliśmy kilka kolejek przed wyjściem i specjalnie nie kupowaliśmy nic z Adventure Row (aby nie wywołać ataku smoka i żeby nikt nie umarł). Ogólnie jestem grą póki co bardzo zachwycona. Gra się super, czuć to, że ścigasz się z grą i fajnie jest współpracować. O ile w zwykłym Clanku i w wersji w Kosmosie bardzo narzekam na brak negatywnej interakcji i miałam poważne obawy co do kooperacji w Legacy to uważam, że wyszła ona fantastycznie.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: KozaK69 »

Tringa pisze: 16 cze 2020, 01:18 Były 2 gry, gdzie na jedną osobę czekaliśmy kilka kolejek przed wyjściem i specjalnie nie kupowaliśmy nic z Adventure Row (aby nie wywołać ataku smoka i żeby nikt nie umarł).
To akurat brzmi jak zabawa na mocne 3/10 😛 A to że trzeba się łapać takich "sztuczek" w 1/3 gier też nie brzmi zachęcająco.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Gambit »

Tringa pisze: 16 cze 2020, 01:18 Może różnica polega na tym, że my gramy mocno kooperacynie, czyli robimy wszystkie zadania, wspólnie podejmujemy decyzję, dzielimy się na początku kto gdzie idzie i co zgarnia, no i czekamy na siebie. Były 2 gry, gdzie na jedną osobę czekaliśmy kilka kolejek przed wyjściem i specjalnie nie kupowaliśmy nic z Adventure Row (aby nie wywołać ataku smoka i żeby nikt nie umarł). Ogólnie jestem grą póki co bardzo zachwycona. Gra się super, czuć to, że ścigasz się z grą i fajnie jest współpracować.
O właśnie. To jest ten element, który zaważył na ocenie. Do tej pory gry Legacy zostawiały trzon rozgrywki wzięty z oryginału i wzbogacały go w moim odczuciu rozwiązaniami Legacy. Tak było w Pandemii, tak było w Aeon's End i Batrayal. Clank Legacy jest w moich oczach inny. Tu niby jest Clank, ale otoczka Legacy, niemalże wymusza granie w niego jak w grę kooperacyjną, którą Clank z natury nie jest. To wyścigi z planszą i z innymi graczami, A tu mimo iż zasady nadal pokazują, że to są te wyścigi, to sama rozgrywka mówi, żeby zrezygnować z wyścigu z graczami. Clank Legacy nie jest grą kooperacyjną, ale jeśli nie graliśmy w niego jak w czystą kooperację, traciliśmy wiele z tego, co wprowadził element Legacy.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

KozaK69 pisze: 16 cze 2020, 08:15
Tringa pisze: 16 cze 2020, 01:18 Były 2 gry, gdzie na jedną osobę czekaliśmy kilka kolejek przed wyjściem i specjalnie nie kupowaliśmy nic z Adventure Row (aby nie wywołać ataku smoka i żeby nikt nie umarł).
To akurat brzmi jak zabawa na mocne 3/10 😛 A to że trzeba się łapać takich "sztuczek" w 1/3 gier też nie brzmi zachęcająco.
KozakK69, zależało nam na zrobieniu wszystkich questów :P

Gambit, mi osobiście element kooperacyjny się podoba.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: staniach21 »

Czy ktos jest, kto po skończeniu Legacy pozbył się pierwotnego Clanka i gra go jak tego zwykłego? Wolę temat fantasy i myślę czy może nie lepiej nie kupować Nie drażnij smoka tylko poczekać I od razu kupic Legacy i korzystać jak z pierwszej wersji z lepszymi mechanikami.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 311 times
Been thanked: 201 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Losiek »

Odpowiedź masz stronę wcześniej.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4542
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1691 times
Been thanked: 2128 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Czy możecie nakreślić w zarysie, na czym polega ten efekt "wymuszania gry kooperacyjnej"? Bedę się zastanawiał nad polska wersją, a tu czytam, ze ktoś siedzi w lochach dłuzej, zeby przeciwnicy mieli szansę wyjśc. Dlaczego tak robi? Co z tego ma? :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tachion »

Chcesz odkryć jak najwięcej z planszy i kopert zamiast skupiać się na jak najszybszej wygranej. Inaczej tracisz znaczną część historii i tego co przygotowali twórcy, jak grasz klasycznie to w sumie grasz w zwykłego Brzdęka i tracisz większość tego za co zapłaciłeś.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1424 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Leser »

PytonZCatanu pisze: 17 cze 2020, 10:38 Czy możecie nakreślić w zarysie, na czym polega ten efekt "wymuszania gry kooperacyjnej"? Bedę się zastanawiał nad polska wersją, a tu czytam, ze ktoś siedzi w lochach dłuzej, zeby przeciwnicy mieli szansę wyjśc. Dlaczego tak robi? Co z tego ma? :)
Gra zachęca do eksploracji i za nią nagradza. Fabularnie otwieramy nowy oddział Acquisitions Incorporated i chcemy piąć się po szczeblach korporacyjnej kariery, więc walczymy ze sobą. Jednak w sporym zakresie jedziemy na tym samym wózku, jeżeli damy się pocisnąć przez konkurencję (reprezentowaną przez mechanizmy gry), to możemy wszyscy na tym stracić. Osobiście nie widzę tu pola do full kooperacji. Niemniej piętnowana przez Gambita gra na rush jest wg mnie strategią bardzo daleką od optymalnej, o czym gra informuje nas niemal od samego początku. Połazić dłużej po planszy się po prostu opłaca (już nie mówiąc, że jest to całkiem ciekawe).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: poxi »

Tachion pisze: 17 cze 2020, 11:01 Chcesz odkryć jak najwięcej z planszy i kopert zamiast skupiać się na jak najszybszej wygranej. Inaczej tracisz znaczną część historii i tego co przygotowali twórcy, jak grasz klasycznie to w sumie grasz w zwykłego Brzdęka i tracisz większość tego za co zapłaciłeś.
Miałem podobne uczucie grając ostatnio w Charterstone. Razem z grupą zaczęliśmy grać kooperacyjnie - celem gry stało się maksymalne odblokowanie nowych rzeczy, a nie wygrana, czy nawet sama przyjemność z rozgrywki. Rozgrywka wyraźnie się rozciągnęła i skłoniło mnie to do myślenia, że mechanizmy legacy dobrze działają tylko w grach z założenia kooperacyjnych.
Moje zainteresowanie Brzdękiem Legacy nieco zmalało. Spodziewam się, że będę chciał go kupić choćby dla figurek, ale najważniejszą rolę pewnie będzie grała cena.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: staniach21 »

Losiek pisze: 16 cze 2020, 18:33 Odpowiedź masz stronę wcześniej.
Nie za bardzo mam odpowiedz. Jedynie słowa Gambita, że gra po skończeniu kampanii działa jak pełnoprawny Clank, a mi chodzi o to czy ktoś stwierdził, że Clank Legacy tracący Legacy jest fajniejszy niż podstaowy Brzdek i to właśnie te wersję wyciąga na stół do zwykłej rozgrywki, a podstaowy się kurzy lub został sprzedany ;),
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Po 6-ciu grach mogę stwierdzić, że Clank Legacy po zakończeniu kampanii będzie ciekawszy niż zwykły. Dlatego, że dochodzi sporo nowych mechanik, których nie oferuje podstawowa wersja (np. interni, albo ruiny).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 374 times
Been thanked: 264 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Deem »

Mam przeciwne odczucie, podstawowego Clanka lubię i doceniam za to, że mogę sobie zbudować zarówno talię szybką i głośną jak i nieco wolniejszą, ale cichą. W Legacy dochodzi masa kart, które dają graczom brzdęki zupełnie bez ich wpływu. Nie ma sensu tworzyć "cichej" talii, bo nie dość, że jesteś wolniejszy niż przeciwnicy, to na dodatek wcale nie panujesz nad ilością swoich kostek w worku. Do tego dziwaczne zasady zwycięstwa powodują, że jest to bardziej zabawa niż gra.

Przymus grania semi-kooperacyjnego, aby zeksplorować grę to jakaś masakryczna skaza w designie. Jeśli siadam do gry "kompetytywnej", to nie chcę musieć umawiać się z innymi graczami, że się ścigamy, ale nie za szybko.

Są gry legacy, które wznoszą się ponad tytuł, na którego bazie zostały stworzone (Aeon's End Legacy) i takie jak Clank Legacy, które pogłębiają skazy pierwowzoru albo tworzą nowe. Największy zawód zeszłego roku.

Nie polecam, Piotr Fronczewski
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Zależy od tego kto jakie ma podejście. Akurat my w ekipie od drugiej gry traktujemy grę po prostu jako kooperacyjną. A to kto wygra liczbami punktów... cóż, nie ma dla nas znaczenia. Kwestia podejścia, jako coop oceniam grę bardzo wysoko :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 311 times
Been thanked: 201 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Losiek »

staniach21 pisze: 17 cze 2020, 16:34
Losiek pisze: 16 cze 2020, 18:33 Odpowiedź masz stronę wcześniej.
Nie za bardzo mam odpowiedz. Jedynie słowa Gambita, że gra po skończeniu kampanii działa jak pełnoprawny Clank, a mi chodzi o to czy ktoś stwierdził, że Clank Legacy tracący Legacy jest fajniejszy niż podstaowy Brzdek i to właśnie te wersję wyciąga na stół do zwykłej rozgrywki, a podstaowy się kurzy lub został sprzedany ;),
Chodziło mi o ten post Lesera
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 374 times
Been thanked: 264 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Deem »

Tringa pisze: 17 cze 2020, 17:07 Zależy od tego kto jakie ma podejście. Akurat my w ekipie od drugiej gry traktujemy grę po prostu jako kooperacyjną. A to kto wygra liczbami punktów... cóż, nie ma dla nas znaczenia. Kwestia podejścia, jako coop oceniam grę bardzo wysoko :)
Tylko to nie jest coop i dlatego wspomniałem, że to jest bardziej zabawa niż gra. Jeśli kupuję młotek to chcę mieć młotek i nie interesuje mnie tłumaczenie „Paaaanie to taki kijek bez główki i nic tym nie wbijesz, ale za to jak jak odpowiedni nawiercisz otwory, to będzie jak flet” 😁
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Patrząc na to z tej strony to masz rację. :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: mczlonka »

Tak jak niektórzy użytkownicy, zastanawiałem się czy sprzedać Clanka z dodatkami, bo nie dość że Clank Legacy będzie grą, którą będę mógł odkryć na nowo, to po kampanii będę mógł zagrać w "zwykłą" rozgrywkę. I z Waszych wypowiedzi wyszło mi, że nie. Że jednak lepiej zostawić sobie to co mam, a Clank Legacy kupić, zagrać tak żeby jak najwięcej odkryć, ale nie psuć sobie przy tym rywalizacji z innymi graczami (jeśli jest to w ogóle możliwe). Dobrze wywnioskowałem? :)

Ponadto, czy ktoś może własnymi słowami opisać co wprowadzają dodatki do Clank Legacy:
- Upper Management Pack
- The "C" Team Pack
- Clank! Adventuring Party

Czy ktoś już z nimi zagrał i warto w nie zainwestować? Czy któryś z nich można potraktować jako dodatek do zwykłego Clanka?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Pierwsze dwa to dodatki do zwykłego Clanka. Wprowadzają 4 postacie startowe z unikalnym zestawem kart startowych. Można z nich korzystać w grze Legacy.

Co do ostatniego to dodatek zwiększający liczbę graczy do 6-ciu, ale wątpię, aby ktokolwiek powiedział cokolwiek więcej, bo jeszcze nie wyszedł ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 252
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 122 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: upadly_bankowiec »

Tringa pisze: 23 lip 2020, 21:55 Pierwsze dwa to dodatki do zwykłego Clanka. Wprowadzają 4 postacie startowe z unikalnym zestawem kart startowych. Można z nich korzystać w grze Legacy.
Dzięki Ci za tego posta! Te dodatki mignęły mi na necie już jakiś czas temu, ale nie wiedzieć dlaczego ubzdurałem sobie że są tylko do wersji legacy (takowej nie posiadam i nie zamierzam posiadać, ale zwykłego clanka uwielbiam).

Dodaje do listy zakupowej :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

To ten 3-ci też sobie wbij na listę zakupową ;) Jest tam 6 unikalnych talii startowych i nowa mechanika związana z postaciami. Co prawda nie sądzę, że Clank na 6 osób to dobry pomysł, ale dodatek pewnie kupię dla samych talii startowych - fajnie się zapowiadają. Zobaczymy jak z ich zbalansowaniem wyjdzie ;)

https://www.direwolfdigital.com/news/cl ... r-diary-2/

I wiem dlaczego myślałeś, że to dodatki do Legacy: przez nazwę :) Ogólnie oba dodatki to fajne urozmaicenie zwykłego Clanka. A jakoś tak wyszło, że w Legacy gramy podstawowymi taliami. Pewnie zaczniemy z nich korzystać dopiero po jego przejściu (w Legacy na koniec niektórych scenariuszy modyfikuje się swoją talię startową, więc de facto nie było większego sensu używać dodatków, które jeszcze bardziej je różnicują). W skrócie: każdy z poniższych dodatków to 4 figurki i 4 unikalne talie startowe. Nic więcej, nic mniej. :)

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... pper-manag
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -team-pack
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: lou »

to krótkie pytanie do Lesera: planujecie te dodatki wydać po polsku?
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: japanczyk »

lou pisze: 24 lip 2020, 10:08 to krótkie pytanie do Lesera: planujecie te dodatki wydać po polsku?
odpowiem za lesera - planują :P
Brzdęk sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, pierwszy print dodatków wyprzedany - nie ma powodów dla którego nie mieliby dalej doić tej krówki :P
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Z tego co było w wątku wydawniczym to 2 dodatki z figurkami będą jeszcze w tym roku, a 3-ci się zobaczy kiedy, ale na pewno też będzie :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: mczlonka »

Tringa pisze: 24 lip 2020, 09:13 To ten 3-ci też sobie wbij na listę zakupową ;) Jest tam 6 unikalnych talii startowych i nowa mechanika związana z postaciami. Co prawda nie sądzę, że Clank na 6 osób to dobry pomysł, ale dodatek pewnie kupię dla samych talii startowych - fajnie się zapowiadają. Zobaczymy jak z ich zbalansowaniem wyjdzie ;)

https://www.direwolfdigital.com/news/cl ... r-diary-2/

I wiem dlaczego myślałeś, że to dodatki do Legacy: przez nazwę :) Ogólnie oba dodatki to fajne urozmaicenie zwykłego Clanka. A jakoś tak wyszło, że w Legacy gramy podstawowymi taliami. Pewnie zaczniemy z nich korzystać dopiero po jego przejściu (w Legacy na koniec niektórych scenariuszy modyfikuje się swoją talię startową, więc de facto nie było większego sensu używać dodatków, które jeszcze bardziej je różnicują). W skrócie: każdy z poniższych dodatków to 4 figurki i 4 unikalne talie startowe. Nic więcej, nic mniej. :)

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... pper-manag
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -team-pack
Zastanawiam się co stało za tym, że w 2 dodatkach dołączyli figurki, a do Adventuring Party (tylko) pionki.
ODPOWIEDZ