Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 92
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: karmazynowy »

19 to właściwa ilość.
5 liderów + 13 mieszkańców + 1 pionek początkowej bitwy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
GapcioMaluszek
Posty: 152
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 38 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: GapcioMaluszek »

cichywiatr pisze: 02 maja 2024, 17:05 Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Z ciekawości, skąd wyszło Ci 21?

5 na pionki graczy, 13 mieszkańców i 1 na miecz.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 92
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 43 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: cichywiatr »

GapcioMaluszek pisze: 02 maja 2024, 17:26
cichywiatr pisze: 02 maja 2024, 17:05 Czy może ktoś sprawdzić, ile w PL wersji jest podstawek pod tekturowe postacie? W instrukcji tego nie widze, a wychodzi mi nie równa liczba 19.

Bym spodziewał się liczby 5 razy 4 + na miecz pierwszej bitwy czyli 21.
Z ciekawości, skąd wyszło Ci 21?

5 na pionki graczy, 13 mieszkańców i 1 na miecz.
Liczyłem 5 frakcji razy 4 podstawki + 1 podstawka dla miecza. Myślałem, że podstawki są zrobione per gracz, a nie ilość elementów.

Dzięki za informacje, myślałem, że już coś zgubiłem :P
Wildcard
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Każde kapsle wyglądają tak samo na zdjęciach ;)
25mm są ok, moje weszły idealnie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1345
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 558 times
Been thanked: 283 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Atamán »

Wosho pisze: 05 maja 2024, 21:16 https://www.amazon.pl/QWORK%C2%AE-200-k ... 03&sr=8-15
Takie beda dobre?
Tak, będą ok. (jak coś, to w dziale sprzedaży na forum jest moja oferta 250szt. za 45zł) ;)

Co do wrażeń po zakapslowaniu - jestem po drugiej partii. Najpierw grałem bez zakapslowania, a potem z kapslami - zdecydowanie przyjemne doświadczenie, żetony w kapslach fajnie "grzechoczą" w woreczku, są miłe w dotyku, mają też większy ciężar. Cena kapsli jest spoko, ale sam proces kapslowania mnie prawie wykończył :D

Zaś co do samej gry: jakoś mnie denerwują te karty zadań - tzn. chodzi o tę część wyzwania, którą realizujemy w trakcie bitwy - nie mam poczucia wpływu, czy uda się je zrealizować, czy też nie. Ale może muszę więcej pograć, by nauczyć się wokół nich grać.
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 3 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Velsu »

Atamán pisze: 06 maja 2024, 17:45
Zaś co do samej gry: jakoś mnie denerwują te karty zadań - tzn. chodzi o tę część wyzwania, którą realizujemy w trakcie bitwy - nie mam poczucia wpływu, czy uda się je zrealizować, czy też nie. Ale może muszę więcej pograć, by nauczyć się wokół nich grać.
Spełniasz warunek, po czym pasujesz bitwe i wypełniasz zadanie. Większość zadań ma dość szeroki zakres wartośći jak 2,3,4 lub 9,10 wiec da sie trafić taki wynik. Niektóre maja zeby zakonczyc na polu z ulepszeniem i wtedy bardziej jesteśmy zdani na los. Trzeba tez okreslic kiedy nam sie oplaca pasować i zrobić zadanie a kiedy lepiej nie odpuszczać wygranej w lokacji.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Ja ogółem zauważyłem, że
1. Zrobienie zadanie to 3 punkty, zrobienie obu części to 9. Trzeba liczyć czy bardziej się liczy wygranie czy zrobienie questa (i np. drugie miejsce lub żadne)
2. Zadania z miej 3/4/9/10 siły można zrobić tylko w 1 lub 2 fazie. Potem robisz za dużo siły by próbować zrobić to i się nie opłaca za bardzo. W pierwszej i drugiej nie tak trudno to zrobić.
3. Pozostałe już róznie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Wildcard
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Wczoraj zagralem testowo solo zeby nauczyc sie zasad i przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tak jak wczesniej bylo wspomniane albo nastawiasz sie na wygrana (dostajesz punkty i zamek) albo idziesz w zadanie i pasujesz. Wtedy zostaja ci chlopki na nastepna runde i wtedy latwiej o wygrana.

Poki co wrazenia pozytywne, prawdziwa rozgrywka w piatek :)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 465
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 229 times
Been thanked: 213 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

wrojka pisze: 07 maja 2024, 11:26
Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Tak, ale mówimy o obszarze. W jednym obszarze robisz 1 quest.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Wildcard
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Wildcard »

Hardkor pisze: 07 maja 2024, 11:52
wrojka pisze: 07 maja 2024, 11:26
Wildcard pisze: 07 maja 2024, 11:07 przypadkowo zrobilem 3 zadania (po walce sprawdzilem questy i akurat rezultat pasowal).
Tylko Cię upewnię. Po jednej walce każdy gracz może zrealizować tylko 1 questa. Jeżeli podeszły mu akurat 3 to musi wybrać 1 z nich.
Tak, ale mówimy o obszarze. W jednym obszarze robisz 1 quest.
Tak zgadza sie. Trzy questy byly zrobione pod koniec "gry", nawet jeden kompletnie - 9 pz. Ale widze tez ze jest spory rozstrzal miedzy trudnoscia niektorych z nich (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Trzeba pograc wiecej i zobaczyc :)
ODPOWIEDZ