Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tommyray
Posty: 1319
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Sixshot pisze: 02 maja 2024, 14:39 Czy mam rozumieć że każdy cykl wręcz trzeba przejść po kilka razy ? BDW to ile czasu udaje że wam się przeznaczyć na grę w tygodniu ?
Przy jednym przejściu poznasz jakieś 1/3 narracji. Gra w ten sposób wspiera regrywalność, a poza tym jest tyle nie zdobytego lootu...
A gram tak co drugi dzień ze 2-3h.

Generalnie przygotuj się na minimum 80h na cykl (naprawdę minimum), i jakoś to sobie trzeba rozłożyć.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11001
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

Sixshot pisze: 02 maja 2024, 14:39 Czy mam rozumieć że każdy cykl wręcz trzeba przejść po kilka razy ? BDW to ile czasu udaje że wam się przeznaczyć na grę w tygodniu ?
NIe, dlaczego?
Ogolnie masz diverging paths i side adventures, ktorych mozesz nie poznac, lub calosci adventures ktorych mozesz nie poznac
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: kamron6 »

Raczej większym problem jest to, że możesz przegrać jakiś cykl, i w sumie wypada rozpocząć od nowa a nie przechodzić do kolejnego, a nie że nie poznasz jakiś side questów :P Ja wciąż nie jestem przekonany czy grać tak, że idealnie zapisuje stan gry przed rozpoczęciem 2/3 cyklu i od takiego save'a rozpoczynać, czy może powtarzać cykl zgodnie z zasadami powtarzania cyklu (ale z utratą podjętych wyborów i lootów) ..
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11001
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

kamron6 pisze: 03 maja 2024, 09:21 Raczej większym problem jest to, że możesz przegrać jakiś cykl, i w sumie wypada rozpocząć od nowa a nie przechodzić do kolejnego, a nie że nie poznasz jakiś side questów :P Ja wciąż nie jestem przekonany czy grać tak, że idealnie zapisuje stan gry przed rozpoczęciem 2/3 cyklu i od takiego save'a rozpoczynać, czy może powtarzać cykl zgodnie z zasadami powtarzania cyklu (ale z utratą podjętych wyborów i lootów) ..
Jak szkoda ci czasu i chcesz poznac fabule to po prostu zrob jak w Ksieciu Czasu "Nie, nie, nie - to nie tak wygladalo" ;)
Serio - szanujmy swoj czas :P

Aczkolwiek 2/3 cykl powtarzalbym zgodnie z zasadami, bo dodaja ci rzeczy oidp.
tommyray
Posty: 1319
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

@Jes ibn Jester
C2 ukończone z Humanity 0 8)

Nadal oceniam najwyżej ze znanych mi gier. Mógłbym zaczynać raz jeszcze. Nie ociągajcie się z rozgrywaniem C2 - warto!
Sixshot
Posty: 226
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Sixshot »

Jak się "przegra" np C2 to wg instrukcji cofamy się na początek C2 ? ..czy C1 :mrgreen: ?
tommyray
Posty: 1319
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Sixshot pisze: 09 maja 2024, 15:58 Jak się "przegra" np C2 to wg instrukcji cofamy się na początek C2 ? ..czy C1 :mrgreen: ?
C2... tak jakbyśmy
Spoiler:
. Wszystko ma tu swoje uzasadnienia.
Jes ibn Jester
Posty: 75
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

tommyray pisze: 09 maja 2024, 15:28 @Jes ibn Jester
C2 ukończone z Humanity 0 8)

Nadal oceniam najwyżej ze znanych mi gier. Mógłbym zaczynać raz jeszcze. Nie ociągajcie się z rozgrywaniem C2 - warto!
Brawo Ty! - My też ukończyliśmy z Humanity na plusie. To jest naprawdę najlepiej napisana gra w jaką grałem od dosłownie początku gier planszowych (mojego początku - lata 80). I tak, można ponarzekać trochę na mechanikę (bo zawsze można), ale warstwa fabularna to 11/10 i nie widzę nic na horyzoncie co nawet próbowało by to przeskoczyć.

C3 będzie...inne. Takie dziwniej inne. Zupełnie nie jak C2. Szczególnie ostatni questowy hub - dla mnie świetny, ale wspólgracze mieli momenty gdzie już się gubili w narracji :D
Ale końcóweczka, oh oh oh oh oh... oh .. matko, tak - chcesz już skończyć C3, a potem wypatrywać C4 :D
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
tommyray
Posty: 1319
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 409 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Jes ibn Jester pisze: 14 maja 2024, 20:05 C3 będzie...inne. Takie dziwniej inne. Zupełnie nie jak C2. Szczególnie ostatni questowy hub - dla mnie świetny, ale wspólgracze mieli momenty gdzie już się gubili w narracji :D
Ale końcóweczka, oh oh oh oh oh... oh .. matko, tak - chcesz już skończyć C3, a potem wypatrywać C4 :D
Robię trzy miesięczną przerwę na Isofarian, HexploreIt i ukończenie Tainted Grail. W sumie od grudnia w domu grałem tylko w ATO, więc trochę odpocznę po tym "maratonie". A że jest to prawdziwy maraton i gra cię realnie angażuje nawet jak nie grasz to się każdy sam o tym przekona jak zacznie myśleć o buildach, o tech, o optymalizowaniu drogi (w kolejnych przejściach) lub walk. No a narracja - złoto.
ODPOWIEDZ