Osiągnięcia ("Achievementy") w grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
tommyray
Posty: 1324
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Osiągnięcia ("Achievementy") w grach planszowych

Post autor: tommyray »

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Slay the Spire, ale jedyne działające systemy achievementowe jakie znam to systemy, które poprzez achievementy odblokowują kontent gry w kolejnych runach a nie jedynie modyfikujące stopień trudności. Jeżeli jest to połączone - nowy kontent i nowa trudność - wtedy cymesik.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1553
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 585 times

Re: Osiągnięcia ("Achievementy") w grach planszowych

Post autor: Ayaram »

tommyray pisze: 09 maja 2024, 08:39 Nie wiem jak to jest rozwiązane w Slay the Spire, ale jedyne działające systemy achievementowe jakie znam to systemy, które poprzez achievementy odblokowują kontent gry w kolejnych runach a nie jedynie modyfikujące stopień trudności. Jeżeli jest to połączone - nowy kontent i nowa trudność - wtedy cymesik.
Jest, ale trochę nie jest ;)

Co któryś poziom Ascension gra mówi ci by coś dodać/podmienić w poszczególnych taliach, ale nie dodaje nowych rzeczy jako takich (nie jestem tylko pewien czy głównie podmienia, ale coś tam daje zupełnie nowego czy w 100% podmienia tylko), tylko daje alternatywne-trudniejsze wersje przeciwników/Bossów. Czyli to samo pod kątem mechaniki, ale z jakimś twistem, trochę innymi cyferkami. Czyli de facto też modyfikatory poprzednich poziomów tylko, że w trochę innej formie
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 324
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 228 times
Been thanked: 98 times

Re: Osiągnięcia ("Achievementy") w grach planszowych

Post autor: scraber »

W sumie taka idea rogali.
Na PC, tez się młóci non stop praktycznie to samo z lekką różnicą cyferek tu i tam.

Jak dla mnie te Ascensiony dodają klimatu, wiernie odwzorowując cyfrową wersję.
Ludzie którzy kupili STS w wersji planszowej pewnie sporo ograli cyfrę i chcą podobnych doświadczeń
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 870
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 293 times
Been thanked: 204 times

Re: Osiągnięcia ("Achievementy") w grach planszowych

Post autor: Seraphic_Seal »

Tylko ascension ze SLS to jest system wyzwań/wariacja na temat wybieralnego poziomu trudności.
Osiągnięcia nie zawsze muszą oznaczać zrobienie czegoś trudnego - równie dobrze to może być zrobienie czegoś w niestandardowy, nieoczywisty sposób. Albo wręcz zrobienie czegoś głupiego.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ